Tabldot Yemek Nedir?;Tabldot kelimesi Fransızca "misafir sofrası" anlamına gelen Table d'hote kelimesinden türkçeleştirilerek tabldot kelimesi ortaya çıkmıştır. 

 

Tabldot yemek, alakart restoranların aksine size özel yemeklerin yapılmadığı, onun yerine önceden planlanan menülerdeki yemeklerin servis edildiği yemek yöntemidir. Genel olarak tabldot denilince akla gelen çeşitli yemek türlerinin bir arada bulunduğu, müşterilere sabit ve makul bir ücret karşılığında sunulan menülerdir. Yani tabldot yemek önceden planlanıp hazırlanan bir menünün sabit bir fiyat teklifiyle sunularak hizmet edilmesidir.

 
 

Tabldot yemekte menüler planlı şekilde hazırlanmaktadır. Böylece düzenli sunulan menülerle sağlıklı ve dengeli bir beslenme sağlanmaktadır. Fakat burada önemli olan tabldot yemek menüsünün uzman kişiler tarafından hazırlanmış olmasıdır. Aksi halde bu avantaj sağlık beslenmeye dönüşerek dezavantaj haline gelebilir. Tabldot yemeğin birçok avantajı vardır;tabldot yemek fiyat olarak gayet makuldür.Ayrıca israf ve ziyan olarak da önemli tasarruflara sahipdir. Tabldot yemeğin başka bir avantajıda büyük işletmeler için kazandırdığı pratiklik ve zamandır. Zaman avantajı Büyük İşletmeler için olmazsa olmazdır.Tabldot yemek toplu olarak yapıldığından dolayı yapılış süresi (örneğin 200 dakika 100 kişi yemek yiyorsa 2 dakika) kişi başı olarak çok kısa bir zamana tekabül eder.

Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz. WhatsApp ile size anında dönüş yapılacaktır.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
footer logo
Size Özel Catering Hizmetleri

Hesaplı ve Kaliteli Catering Hizmeti

Hesaplı ve Kaliteli catering hizmeti ve toplu yemek denilince akla biz geliriz. Bizden Teklif Almadan kararınızı vermeyin. Catering hizmeti için bizi arayın.